Sosyal Sorumluluk

Engellere Karşı Kararlılık

Fotoğraf: Eberhard Grossgasteiger

Yüksekolan, kuruluş ilkeleri gereği “proje” kapmasında yer alan her çalışmasını, sosyal sorumluluk girişimleri ile desteklemeyi hedeflemektedir. “Kahramanımsın!” girişimi dijital oyun sektörünü, “Türk Demek Türkçe Demektir” girişimi ise Türk dilini hali hazırda bir üst noktaya taşımak için Yüksekolan tarafından kararlılıkla yürütülen sosyal sorumluluk girişimlerinden bazılarıdır.

Bilinmelidir ki Yüksekolan, Batı Berlin Askerleri: Yeşilgiresun Elektronik Sporlar Kulübü zamanından bu yana dışarıdan büyük ya da küçük hiçbir maddi destek almamıştır. Bu durum, Yüksekolan’ın proje kapsamında yer alan ve almayan bütün işlerini direkt olarak etkilemiştir. Büyük ölçüde aksamalara, bazı durumlarda ise süresiz iptallere sebebiyet vermiş olsa da şartlar ne olursa olsun sosyal sorumluluk girişimlerini sekteye uğratmamak için olağanüstü bir çaba gösterilmiştir.

Yüksekolan, kuruluş ilkelerine ters düşmeyecek tüm işbirliklerine ss@yuksekolan.com adresi üzerinden kendini ifade etme hakkı tanımaktadır.

“Kahramanımsın”

Invasion Era (yeni adıyla Yüksekolan) olarak; engelli, ailesi tam olmayan ya da maddi durumu kötü olan tüm oyuncu dostlarımız bizlerle iletişime geçtiği takdirde oyunlarımızı ücretsiz olarak taraflarına teslim ediyoruz.

Şu anki odak noktamız; gelecekte piyasaya süreceğimiz oyunlarda da aynı projeyi gerçekleştirmek ve büyüklü-küçüklü bütün firmalara karşı farkındalık oluşturmaktır.

“En Kaliteli İçerik”

Herkes gibi biz de bilginin her an erişilebilir bir konumda yer almasını istiyoruz. Bunu isterken, aranan bilgiye uzun uğraşlar sonucu ulaşmayı başarmış bireylerin konforunu da düşünüyoruz. 8 Ekim 2016’da Elder Silencer (yeni adıyla Yüksekolan) olarak Türkiye’yi sadece bilgiye değil, “konforlu” bilgiye alıştırmaya çalışıyoruz.

Şu anki odak noktamız; sitemizde yer alan çalışmalarımızın tamamını “reklamsız” olarak takipçilerimizle buluşturmaktır.

“Türk Demek, Türkçe Demektir”

Elder Silencer ve Invasion Era’nın (yeni adlarıyla Yüksekolan) Türk dilini desteklemek ve sanal ortamda gelişimine öncülük etmek için 8 Ekim 2016 tarihinde başlattığı “Türk Demek Türkçe Demektir” seferberliği; dilimizi, incelemelerden oyunlara kadar kusursuz bir şekilde kullanma temeline dayanıyor.

Şu anki odak noktamız; Ar-Ge merkezimize ana hatlarını entegre ettiğimiz, Türk Dil Kurumu’nun “Yabancı Sözlere Karşılık” çalışmalarına destek olmak amacıyla, temelini dijital oyunlarda kullanılan yabancı sözlerin oluşturacağı bir “öneri” sistemidir.