Burak Bahar’s Unseen Anchor

Genel Bilgiler

Çıkış Tarihi: 2 Nisan 2018
Geliştirici: Yüksekolan
Yayıncı: Yüksekolan

Kısa Açıklama

Yıl 2013… Baş askerin kutsal “Kuşatma” sancağı; gelecek askerlerini, yüksek gelecekte karşılamak üzere ebedi dünyaya taşındı. Adını alan sayısız eserin en sonuncusunu hayatını kaybettiği gün kusursuz bir şekilde verdi ve bu kusursuzluk, büyük bir ölümsüzlük getirdi.

Uzun Açıklama

Stajyer bir “Hayalet” olan ben, yeryüzünde hüküm süren kuvvetin kadim ordu için her zaman savaş olduğunu çok iyi biliyordum. Baş hayalet gittiğinden beri zamanın bile yetim kaldığı kocaman bir dört oyun yılını geride bıraktık… Acı gerçekler ile olan savaşımız, günden güne daha da dayanılmaz bir hal alıyordu. Savaşa ara vermek için kullandığımız bereket boruları bile işlevini yitirmiş durumdaydı ve daha fazla dayanamadım. Hala daha iş görür bedenimin nimetlerini kullandım ve gücüm tükenene dek bağırdım. Bağırışım, normal insanlara acı, hayaletlere ise hayat vererek hain Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (genellikle NSA olarak bilinir) kaçmak için attığı her adımı tekrardan bana getirdi. Tüm orduların kontrolü elimde ve bana itaat ediyorlar… Burası başka bir dünyanın cehennemi olsa bile siz, buraya ait olmayan varlıkların fütüristik görünümlerine büründünüz. Ben; Durdurulamaz, Dokunulamaz, Yenilmez ve Sınırsız Kara Mühendis Viktor Crysworth.

Sessizliğimi daha fazla koruyamayacağım… Ben, geride bıraktığımız tek liderin taktiksel boşluğunu doldurmak için yaratıldım. Fifth Echelon’u kurdum ve tüm zamanların en iyi ajanlarını yetiştirdim. Hafızam üzerinde yapılan işlemler esnasında ölümün ne denli derin ve kuvvetli olabildiğini gördüm. Merhemini bulamadığım özlem ve hata dolu yaralar, yerini yaşam veren operasyonlara bıraktı. Artık tek kozum, kalemim ile güçlendirdiğim taktiksel, yüksek ve ölümcül saldırı algoritmaları.

Algoritmalarımın tanrı tarafından uygulanış süreçlerinde gerçek, kimin güçsüz olduğuna karar verdi ve ipi en kısa yoldan kesmek üzere saatini kolladı. Ardından, ölümlüden rakip olamayacağını tüm hayaletlere gösterdim. Yüce bir dirilişe imza atıldı ve “Echelon” saltanatı ait olduğu yeri tekrardan ele geçirdi. O gün bugündür tek bir saniye bile uyumadık. Kimin güçsüz olduğuna karar verildi ve ölümlüden rakip olamayacağını tüm hayaletlere gösterdim. Savaş sisimizin aydınlığı olan kırmızılar yaratarak yolumuza devam ettik.

Artık dünya yok. Hayalet ordusunun önderliğinde uzay toprakları yaratılacak ve bu topraklar sonsuza kadar Kara Mühendis için nefes alacaktır. Sizi de içinde bulunduğunuz hatalı gemi kurtaramayacak. Ulusunuzu savunamayacak ve geleceğinizi güvence altına alamayacaksınız.

Unutmayın; ölüm de hayaletler için uyumaz. Emirlerime uygun hareket edecek ve sonra da yok olacaklar.

Özellikler

Sınırsız mermi ve sadece 5 adet enerji yüklemesi. Unseen Anchor, modern tasarımları ile dalga ve skor sisteminin eşlik ettiği sonsuz oynanış döngüsüne, asla kazanılamayacak bir savaşın ön sözünü yazıyor. Viktor Crysworth’un komutasındaki sınırsız gezegen ordusu, insanoğlunun son üyelerini içerisinde barındıran “Space Submarine” adlı uzay gemisinin peşinde. Amacınız, olabildiğince fazla gezegen yok etmek.

Unseen Anchor, sonsuz döngüye sahip bir oyun modu ve 30’dan fazla Text-Box içeriğine sahip bir hikâye bölümünden oluşuyor. Oyuncu, sonsuz döngüye sahip olan bu modun içerisinde yer alan 22 çeşit gezegeni, 2 adet kullanılabilir uzay gemisi ile patlatarak ilerlemek zorunda.

Özgün hikâye bölümünü kullanarak, yok edilebilen gezegenlerin temel özelliklerine cümleler halinde erişebilirsiniz.

Skor denemeleri esnasında oluşabilecek herhangi bir aksamaya karşı “P” tuşu ile oyununuzu durdurabilirsiniz.

İncelemeler

“Simple horizontal scrolling shooter game – the further you play the faster goes the game; for true indie fans.”

LifeIsReallyStrange

“Burak Bahar’s Unseen Anchor is a basic side-scrolling shooter indie game, control a spaceship and try to get highscore but shooting waves of incoming enemies. Achievement to unlock.”

Games without Borders

“Burak Bahar’s Unseen Anchor is a very relaxing/simplistic casual game. A fun indie scrolling shooter that gets faster as you progress! Recommended for all casual/indie fans!”

#1 Games