Batı Berlin Askerleri: Yeşilgiresun Elektronik Sporlar Kulübü

Batı Berlin Askerleri: Yeşilgiresun Elektronik Sporlar Kulübü Kapak Fotoğrafı

Batı Berlin Askerleri: Yeşilgiresun Elektronik Sporlar Kulübü, 8 Şubat 2014 tarihinde Burak Bahar tarafından Giresun’da kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren sadece League of Legends oyununda takımı bulunan kulüp; önce il, ardından da bölge çapında hatırı sayılır başarılar elde etmiştir.

Eski günlere dönmek için bir arada durmaya gayret eden Batı Berlin Askerleri’ni diğer kulüplerden ayıran en büyük fark; sabit bir kadro ile içerisinde elektronik spor barındıran pek çok oyunda mücadele etmesidir. Çevrim içi ya da çevrim dışı olarak oynadığı her oyunda “profesyonellik” seviyesini farklı bir boyuta taşımak ve beraberinde somut başarılar kazanmak, ekibin tüm üyelerinin ana amaçları arasında yer almaktadır.

Batı Berlin Askerleri: Yeşilgiresun Elektronik Sporlar Kulübü Kapak Fotoğrafı 2

LoL HKT #56 Giresun – #3 (8 Şubat 2015)

Batı Berlin Askerleri, 11 takımın katıldığı HKT #56’da oynadığı 3 maçın 2’sini kazanarak ilk turnuvasında üçüncü olmayı başarmıştır.

LoL Karadeniz Bölge Elemeleri Giresun – #1 (28 Mart 2015)

Batı Berlin Askerleri, 17 takımın katıldığı elemelerde 1. olarak toplamda 35.000 RP (Riot Puanı) kazanmıştır. Bu başarısının ardından Riot Games tarafından “League of Legends Türkiye Kupası Giresun Şampiyonu” unvanına layık görülmüş ve ilini Karadeniz Bölge Finalleri’nde temsil etmek üzere Samsun’a davet edilmiştir.

LoL Karadeniz Bölge Finalleri – #6 (12 Nisan 2015)

Batı Berlin Askerleri, 18 il şampiyonunun davetli olduğu, Samsun’da gerçekleştirilen Karadeniz Bölge Finalleri’nde 6. olmuştur.